Haber

Bilecik’te silahlı saldırıda bir gazeteci yaralandı

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) –Olay, dün gece Gazeteci Cafer Elmas’ın evinin önünde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Elmas ile daha önce tartışan Ziya Beşkardeş’in oğlu Ahmet Yasir Beşkardeş, olaydan önce bilinmeyen bir numaradan Elmas’ı arayarak tehdit etti. Cafer Elmas’ın evinin önünde pusuya düşen oğlu Beşkardeş, Elmas’ın aracıyla geldiğini görünce kapısını açarak sol ayağına ateş etti.

Cafer Elmas’ın, Ahmet Yasir Beşkardeş’in doğrulttuğu silahla gerçekleri öldürmek amacıyla müdahale etmesi üzerine; Beşkardeş bir kez daha silahını ateşlerken Elmas bu kez elinden ağır yaralandı. Çileden çıkan saldırgan daha sonra bacağına bir el daha ateş etti.

Elmas, kendini savunmak için saldırgana biber gazıyla saldırdı. Ahmet Yasir Beşkardeş olay yerinden kaçarken dördüncü ve son kez ateş etti.

Elmas, hastanede ilk tedavisinin ardından saldırgan Ahmet Yasir Beşkardeş’in babası Ziya Beşkardeş’i “azmettirdiği” iddiasıyla hem davalı hem de müşteki oldu.

Olay yerinden kaçan Ahmet Yasir Beşkardeş, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı çalışması sonucu saklandığı yerde yakalandı. Ardından baba Ziya Beşkardeş de gözaltına alınırken, baba ve oğul ilk ifadelerinin ardından Bilecik Adliyesi’ne sevk edildi.

Vücuduna 3 kurşun isabet eden gazeteci Cafer Elmas, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Elmas’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Alçak baskının ardından konuşan Cafer Elmas, “Böyle şahsiyetsizlerin saldırısı beni yıldıramaz. Ben işimin başına dönüp haberimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

battalgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu