Ekonomi

Yıldırım ‘mantıklı zemin’ dedi, Nabati ‘oh’ çekti

Devir teslim töreni Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yapılıyor. Yeni Bakan Mehmet Şimşek, görevi Nureddin Nebati’den devraldı. Şimşek, “Türkiye’nin rasyonel temele dönmekten başka çaresi yok” diyerek şeffaflık ve öngörülebilirliğe vurgu yaptı.

Nureddin Nebati’nin devir teslim töreninde yaptığı açıklamalar şöyle:

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana teşkilat içinde çalışmış biri olarak milletimize hizmet etmeyi, ülkemize iş ve hizmetler getirmeyi her zaman en temel görevimiz olarak görmeye devam edeceğiz. Bu anlayışla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 3 kez milletvekilliği, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi birçok görevi yerine getirmek için çaba sarf ettim.

Sayın Bakanımızın yeni dönemde de başarılı olacağına inancım tamdır. Sizleri “durmayın yola devam” diyerek sevgiyle selamlıyor, bu yükü İçişleri Bakanlığı gibi üstlenecek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza Rabbimden, Sayın Bakanımızdan hayırlı kararlar vermesini niyaz ediyorum. Hazine ve Maliye, mübarek davada büyük gayret sarf edecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamaları şöyle:

Açılış törenimize katılımlarınızdan dolayı Sayın Bakanımız başta olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bayrağa ve hizmet yarışına paha biçilemez bir emaneti bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Küresel sıkıntıların devam ettiği ve 14 milyon vatandaşımızı etkileyen deprem felaketinin yaşandığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.

‘ORTA VADEDE ENFLASYONU TEK HANELİNE İNDİRECEĞİZ’

Devletimizin temel amacı toplumsal refahı artırmaktır. Önümüzdeki dönemde ana hedefimiz şeffaflık, sürdürülebilir yüksek büyüme için mali disiplini tesis etmek ve fiyat istikrarını sağlamak olacaktır. Orta vadede enflasyonun yeniden tek hanelere düşürülmesi ve her alanda öngörülebilirliğin artırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır.

Görevi Şimşek’e devreden Nebati’nin “Yok ya” demesi dikkat çekti. ( HABER MERKEZİ)

haber-yakakent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu